Tento spôsob pestovania cibuľových kvetín, je vhodný v podstate pre kohokoľvek. Využijú ho však najviac tí, ktorí nevlastnia záhradku, takže sa s vlastných kvetov môžu tešiť aj na balkóne, či väčšej parapetnej doske.
Na pestovanie v nádobách, väčšinou používame hyacinty, narcisy, šafrány, alebo tulipány. Základom je výber správnych cibúľ. Mali by byť čo najväčšie.
Hyacinty:Priemer najväčších cibúľ je cca devätnásť centimetrov, tie sú na pestovanie v nádobách najvhodnejšie.
Tulipány:Priemer dobre vyvinutých cibúľ, sa pohybuje medzi dvanástimi, až štrnástimi centimetrami.
Šafrány:Priemer cibúľ, by nemal byť menší ako sedemdesiat až deväťdesiat milimetrov.
Pri nákupe cibúľ, si poriadne všimnite aj to, či nie sú mäkké, mechanicky poškodené, alebo napadnuté chorobu. Kupujte iba sto percentne zdravé sadivo.
Výber správnej nádoby
Materiál tvar a veľkosť nádoby, je iba na vás. Pamätajte však na to, že od jej výberu, bude závisieť najme počet pestovaných rastlín. Na dne sa musia vždy nachádzať odvodňovacie otvory. Nádoby vyzerajú najkrajšie, ak sú v nich kvetiny, vysadené čo najhustejšie, nie však na úkor ich rastu.
Tak napríklad, do nádoby s priemerom pätnásť centimetrov, môžeme vysadiť tri hyacinty, alebo narcisy. Do misky s priemerom tridsať centimetrov, sedem až desať hyacintov, šestnásť šafránov, alebo jedenásť tulipánov.
Cibuľky nasaďte tesne vedľa seba, ale tak aby sa navzájom nedotýkali.
Zemina
Na dno nádoby umiestnite vrstvu štrku, alebo piesku. Tá bude slúžiť na odvodňovanie. Na ňu nasypte klasickú zeminu, asi do polovice misy. Môžete ju aj vydezinfikovať v rúre, alebo nad parou, aby sa nám nezačali množiť plesne, alebo iné choroby. Po tom, ako do hliny zasadíme cibuľky, ich zasypeme až povrch nádoby.
Takto vysadené cibuľové rastliny, umiestnime na chladné miesto. môže to byť balkón, alebo záhrada. S príchodom teplého počasia, ich môžeme postupne premiestniť do teplej miestnosti , kde nám začnú klíčiť. Ak bude vonku dostatočne teplé počasie, môžeme ich vyniesť na balkón, alebo záhradu.